בניית אתרים
קידום אתרים
קורס קידום אתרים
אחסון אתרים
כתיבה שיווקית
שיווק באינטרנט
פרסום באינטרנט
צור קשר
אודות

 

כתיבה שיווקית

 

מה זה בעצם כתיבה שיווקית, איך חדר לו המושג כתיבה שיווקית אל עולם השיווק של ימינו, איך משתלבת לה כתיבה שיווקית בעידן האינטרנט ומהי תרומתהשל כתיבה שיווקית לענף הסחר הבינלאומי של ימינו? כל זאת ועוד במאמר הבא בנושא כתיבה שיווקית.

 

כתיבה שיווית - מקור:

כולנו יודעים מה זה שיווק, פרסום, קידום מכירות ויחסי ציבור. סדרת פעילויות שנועדו לחשוף חברות וארגונים בפני לקוחות. כיום, בעידן של ריבוי מותגים ותחרות אגרסיבית קשה על ליבו וארנקו של כל קונה, החברות המובילות כמו גם החברות החדשות והפורצות בשוק חייבות למצוא דרכים יצירתיות, מעניינות, מתוחכמות ובעיקר - בעלות השפעה מידית בכדי לשכנע את הלקוחות הפוטנציאליים שהם מייצרים את הפיתרון המושלם על פני המתחרים. כתיבה שיווקית היא אחד הערוצים החזקים לצורך כך.כיום, החל מהתכנים המופיעים על גבי אריזות מוצרים ועד לחומרים הכתובים באתרי בית של חברות, בחוברות, פלאיירים, ניוזלטרים שנשלחים ואף מצגות - כל החומרים הללו הם כתיבה שיווקית המבוצעת על ידי כתבים שיווקיים מקצועים הכפופיםלמחלקת שיווקית אך מתמחים בתקשורת שיווקית. בין אם מדובר על פניה ישירות אל לקוחות הקצה או על עבודה מול חברת השקעות, מול פרטנרים פוטנציאליים, קבלנים, מפיצים או משווקים, התקשורת היא כבר לא ברמת תקשורת רגילה של חילופי דואר ושיחות טלפונים אלא כל התקשורת איתם מתנהלת באמצעות מחלקה מיוחדת אשר מתמחה במלאכת כתיבה שיווקית.


כתיבה שיווקית בעידן האינטרנט:

בעידן האינטרנט כאשר את הרשת המקומית והעולמית ממלאים אתרים מכל הגדלים ומכל הסוגים וכמובן אתרים אשר פועלים כולם למען מטרות מסויימות והדרך לשהם להשיג מטרות אלו היא דרך צבירת כמות גדולה יותר ויותר של גולשים, כתיבה שיווקית משמשת תפקיד מרכזי. כתיבה שיווקית היא האמצעי לתפוס את קהל היעד, במהלך הכמה שניות הראשונות בהן הוא מעיף מבט על האתר. כתיבה שיווקית שונה מכתיבה עיתונאית וכתיבה מקצועית - טכנית שכן כתיבה שיווקית היא פרסום לכל דבר.היא חייבת להעשות בצורה אסתטית, משכנעת, מעניינת, ברורה ובעלת אמפקט מיידי.


כתיבה שיווקית ותרומתה לקשרי הסחר הבינלאומים:

כתיבה שיווקית היא כמובן בראש ובראשונה נחלתם של אנשים אשר דוברים אנגלית ו/או שפות נוספות ברמת שפתאם. בעידן של ניהול קשרי סחר עם קהלים ועם חברות במדינות שונות, יש צורך בערוץ של כתיבה שיווקית אשר יפנה אל קהלים זרים. כתיבה שיווקית היא ערוץ התקשורת העיקרי בין החברה בארץ אל העלם הגדול.


כתיבה שיווקית -  סכיום:

התפתחות האינטרנט על רקע התפתחות הגלובליזציה בעולם לקראת המאה ה-21 - יצרה עבודות רבות חדשות וחדשניות. עד לפני קצת יותר מעשור איש לא ידע מה זה בונה אתרים, מקדם אתרים, כתב שיווקי ומעצב אתרים - כיום אף אחד לא יודע איך ניתן להסתדר בלי כל בעלי התפקידים הללו.